Co to są feromony
Seks słowniczek

Co to są feromony i jak je stosować?

Feromony to tajemnica atrakcyjności. Czy zgadzamy się z tą teorią? Każdy z nas choć raz w życiu słyszał  o feromonach i zastanawiał się czy  rzeczywiście mają one jakikolwiek wpływ na nasze zachowanie.

Co to właściwie są feromony?

     Feromony to substancje chemiczne wydzielane przez organizm na zewnątrz. Za ich produkcję odpowiedzialne są m.in. gruczoły potowe czy łojowe. Są obecne w wydzielinach z pochwy, w moczu, ślinie, łzach, spermie. Wiele ich przykładów istnieje u zwierząt, niestety ich rola u ludzi pozostaje nadal niepewna, i nie do końca zbadana. Składają się one zazwyczaj z kilku składników, które występują w różnym natężeniu i są zazwyczaj bezwonne. Nawet jeśli mamy do czynienia z dużym stężeniem substancji, ich zapach jest bardzo delikatny. Odbierane są one przez nas bezwiednie i także nieświadomie na nie reagujemy. Feromony mogą wywoływać określone reakcje, nieść ze sobą pewne informacje tj.: poziom dojrzałości, wiek, pokrewieństwo, stan zdrowia, mogą wpływać na nasz nastrój, poziom wydzielanych hormonów oraz na pobudzenie seksualne.

Co to są feromony

Na co wpływają antrakty zapachowe?

     Badania wykazały wpływ feromonów na pożądanie i podniecenie seksualne. Odgrywają one również ważną rolę w selekcji partnerów, gdyż świadczą o atrakcyjności potencjalnych kandydatów. Mogą mieć wpływ także na nasz nastrój, skupienie i reakcje seksualne, a przez to mogą oddziaływać na dobór partnera. Męskie feromony sprawiają, że kobiety uznają jednych panów za przystojniejszych od innych i bardziej wartych uwagi. W przypadku kobiet natomiast  wydzielanie feromonów zależy m.in. od cyklu menstruacyjnego. Podczas owulacji kobieta wydziela kuszące feromony i dzięki temu jest przez mężczyzn postrzegana jako bardziej atrakcyjna.

Feromony seksowne zapachy dla niej i dla niego

     W związku z wpływem feromonów na ludzkie reakcje zaczęto je także wytwarzać sztucznie w laboratoriach. Oferowane są one w sprzedaży w czystej postaci lub jako składnik perfum i wód toaletowych. Ponieważ perfumy działają w pierwszej fazie zachowań seksualnych są zaangażowane w postrzeganie partnera. Sprawiają, że twarze wydają się ładniejsze, zwiększają zainteresowanie i przyciąganie, wywołują sympatię, lub wprost przeciwnie drażliwość i niechęć. Feromony wykorzystuje się do oddziaływania nie tylko na płeć przeciwną, ale również na osiąganie określonego celu, pozycji w grupie, wzmocnienie czy też zmianę określonej reakcji fizjologicznej, czy behawioralnej.

Co to są feromony

     W ostatnim czasie temat feromonów, ich zastosowania i wykorzystywania nie tylko w sferze intymnej, czy damsko-męskich relacji stał się na tyle popularny, że na rynku pojawił się szeroki ich wybór. Należy jednak pamiętać, aby wybierać te o znanym pochodzeniu i o gwarantowanej przez producenta czystości i stężeniu. Jedynie precyzyjnie opracowane, określone proporcje i składy decydują o  skuteczności działania feromonów. Może czas wypróbować silne feromony na sobie?

Dodaj komentarz