bezpieczne zabawki erotyczne
Seksowne porady

Jak bezpiecznie używać gadżetów erotycznych?

Zabawki erotyczne potrafią sprawiać wiele radości, jednak warto pamiętać, jak bezpiecznie używać gadżetów erotycznych. W przeciwnym razie skutki mogą być dość nieprzyjemne. Ostatecznie, akcesoria erotyczne mają bezpośredni kontakt z naszą skórą i ciałem. Zapraszamy na nasz krótki poradnik higieny erotycznej i tego, jak używać zabawek erotycznych z głową.

Bezpieczeństwo gadżetów erotycznych – o czym trzeba wiedzieć?

O tym, że satysfakcjonujące życie erotyczne ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, fizyczne i psychiczne, nie trzeba nikogo przekonywać. Istnieje jednak druga strona medalu – osoby aktywne seksualnie są częściej narażone na infekcje intymne. Ten problem dotyczy zwłaszcza kobiet ze względu na ich budowę ciała i o wiele krótszą cewkę moczową. Z tego powodu czyszczenie gadżetów erotycznych i odpowiednie przechowywanie zabawek erotycznych jest tak ważne. Jeśli masz problem z nawracającymi infekcjami, najlepiej zrezygnuj na jakiś czas z używania erotycznych gadżetów, dopóki nie rozwiążesz problemu.

Higiena gadżetów erotycznych – jak czyścić gadżety erotyczne?

Kluczową zasadą czyszczenia zabawek erotycznych jest regularność. Zabawki erotyczne czyść każdorazowo przed i po użyciu gadżetów. Pielęgnacja zabawek erotycznych jest wcale tak skomplikowana jak się wydaje. Najprostszym i najszybszym sposobem będzie zwyczajna woda z mydłem. Po umyciu i dokładnym spłukaniu mydła gadżety erotyczne należy starannie osuszyć. W przypadku gadżetów erotycznych pozbawionych mechanizmu zasilania i wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury dobrym rozwiązaniem będzie ich wygotowanie. Ta metoda sprawdzi się na przykład przy korkach analnych lub dildo. Należy jedynie uważać, by dany gadżet nie miał kontaktu ze ścianką naczynia podczas gotowania, inaczej gorący metal może uszkodzić gadżety erotyczne.

bezpieczne gadżety erotyczne

Innym rozwiązaniem może być użycie specjalnych płynów lub sprejów do czyszczenia gadżetów erotycznych. Można wtedy szybko przetrzeć je już w sypialni. Jest to praktyczne rozwiązanie, jeśli dzielisz łazienkę np. z rodziną lub współlokatorami i nie zawsze masz do niej dostęp. Kolejny ważny punkt, o którym nie wolno zapominać: zabawki erotyczne czyść za każdym razem, gdy dochodzi do zmiany penetracji z analnej na waginalną.

Bezpieczne gadżety erotyczne

Gadżety erotyczne powinny być zawsze używane z lubrykantem, nieważne, czy chodzi o stymulację łechtaczki, czy też o penetrację. Używanie seks zabawki „na sucho” może się skończyć otarciami naskórka, co jest bolesne i prowadzi często do infekcji. Wybierając lubrykant, zwróć uwagę, z jakiego materiału wykonano zabawki seksualne. Na przykład silikonowe gadżety erotyczne mogą być używane wyłącznie z żelami na bazie wody. Lubrykanty na bazie silikonu mogą uszkodzić powierzchnię gadżetu erotycznego, ponieważ silikon reaguje z silikonem.

Po zakupie zabawek erotycznych zapoznaj się z instrukcją obsługi. Tak, wiemy – kto by na to tracił czas. Jednak ze względu na własne zdrowie warto poświęcić na to chwilę i zapoznać się z informacjami od producenta. Używaj gadżetów erotycznych zgodnie z nich przeznaczeniem. Nie bez powodu korki analne mają tak szczególny kształt – małe, gładkie przedmioty mogą z łatwością utkwić za głęboko, a ich wydobycie może się okazać problematyczne.

Dodaj komentarz