Wpływ jogi nażycie erotyczne
Fakty i Mity,  Seksowne porady

Joga a Seks – jaki wpływ wywiera na życie erotyczne

Życie seksualne i jego aspekty od zawsze stanowiły tematy rozważań. Nawet w starożytności zastanawiano się jak można w prosty sposób poprawić jakość naszego życia miłosnego. Aspekt joga a seks pojawiał się wielokrotnie w kulturze wschodu, która to kultywuje zdrowe i relaksujące ćwiczenia od wielu wieków.

 

joga a seks

Historia jogi

Od wieków wiadomo, że joga ma zbawienny wpływ na nasze codzienne życie. Joga redukuje stres, rozluźnia mięśnie, poprawia nastrój, ale czy może mieć wpływ na życie erotyczne? Jeśli tak to jaki? I co zrobić, aby poprawić nasz seks dzięki asanom?

Badania dra Vikasa Dhikava z New Delhi potwierdzają, że joga może mieć zbawienny wpływ na nasze życie seksualne. Szczególnie pozytywnie wpływa na kobiety po 45 roku życia. Zastanawiamy się czemu tak się dzieje…

Joga na problemy

Częstą przyczyną problemów seksualnych jest napięcie, stres oraz życie w ciągłym biegu. Joga pomaga nam się wyciszyć, dotlenić, usprawnić pracę mózgu i żyć chwilą. Regularne praktyki jogi pozwalają obniżyć poziom kortyzolu, znaleźć balans pomiędzy problemami, pracą i codzienną gonitwą, a spokojem, wyciszeniem i życiem tu i teraz. Poza aspektami psychologicznymi joga ma wpływ na kondycję fizyczną, która także przyczynia się do poprawy życia. Kto miał problem z kondycją podczas seksu ten wie o czym mówię; Ćwiczenia rozciągające i rozluźniające poprawiają ogólne kondycję naszego ciała, nadają mu gibkości i elastyczności. Przy regularnym uprawianiu jogi wzmacniają się mięśnie, a co za tym idzie wytrzymałość ciała, która jest przydatna przy dużej aktywności seksualnej. 

Dodatkowo, joga może stanowić zalążek do poznania wspólnej pasji przez partnerów. Może to poskutkować spędzaniem razem czasu na ćwiczeniu nowych pozycji, spędzanie wspólnego czasu na świeżym powietrzu, wzajemne wsparcie podczas treningów – może mieć zbawienny wpływ na relacje partnerów.

Wpływ jogi nażycie erotyczne

W dalszej części przygotuje dla was kilka pozycji z jogi, które pokażą wam od czego zacząć. Ćwiczenia te są przeznaczone dla każdej płci oraz osób w każdym wieku. Praktyczne przykłady są zawsze lepsze niż sucha teoria. Spróbujcie sami.

Dodaj komentarz