kulki gejszy
Erotyczne prezenty

Kulki gejszy – w czym mogą nam pomóc?

Kulki gejszy kojarzą nam się z zabawką erotyczną, zwiększającą doznania seksualne. Tymczasem ten niepozorny gadżet nie tylko może poprawić jakość naszego życia erotycznego, ale i poprawić stan naszego zdrowia. To nasz osobisty trener, który umożliwia ćwiczenie mięśni, o których na co dzień zapominamy. Zacznij ćwiczyć już dziś, a Twoje ciało (i Twój partner) podziękują Ci później!

Czym są kulki gejszy?

Możemy spotkać pod wieloma różnymi nazwami: kulki waginalne, Ben-Wa balls, kulki Kegla, rin-no-tama, ale zdecydowanie najczęściej używaną nazwą są kulki gejszy. Nazwa nie wzięła się znikąd — pojawiły się w Japonii już ok. IV wieku, produkowano je również w Tajlandii i Chinach. Są to niewielkie kulki, pojedyncze lub podwójne, połączone sznureczkiem i wyposażone w pętelkę do wyciągania. Wywoływane przez nie delikatne drgania pobudzają mięśnie dna miednicy do pracy i przywracają im elastyczność.

Jak każdy gadżet erotyczny, kulki waginalne powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów. Najlepszym wyborem będzie silikon medyczny. Poszukując swoich idealnych kulek Kegla, zwróć uwagę, by sznureczek był solidnie przymocowany i pozwalał bezproblemowo wyciągnąć kulki z powrotem. Kulki powinny być w całości wodoodporne.

Jak prawidłowo ćwiczyć z kulkami gejszy?

Jeśli chcesz, by Twój trening mięśni Kegla był efektywny, musisz pamiętać o dwóch podstawowych kwestiach: nawilżenie oraz ruch.

Nigdy nie wkładaj na sucho kulek do pochwy! Posmaruj je lubrykantem na bazie wody (zwłaszcza jeśli używasz kulek silikonowych). Kulki powinny być w pochwie dość głęboko (mniej więcej na tej samej głębokości co tampon). W przeciwnym razie będą wywoływać dyskomfort.

Pamiętaj, że kulki gejszy działają tylko wtedy, gdy się ruszasz. Idź na krótki spacer, posprzątaj mieszkanie, potańcz chwilę do ulubionej piosenki — cokolwiek, na co masz ochotę, ale pozostań w ruchu. Tylko wtedy kulki mają szansę spełnić swoje zadanie.

Po skończonych ćwiczeniach czas na chwilę relaksu, nie zapomnij jednak dokładnie umyć kulek (wystarczy zwykła woda z mydłem lub żelem antybakteryjnym, przeznaczonym do higieny intymnej) i wysuszyć ręcznikiem. Kulki gejszy przechowuj w taki sposób, by się nie kurzyły — może to być pudełeczko, kosmetyczna lub specjalny woreczek. Często producenci dołączają takie woreczki w zestawie z kulkami.

Korzyści z ćwiczenia mięśni Kegla z kulkami

Kulki gejszy są w wielu przypadkach zalecane przez lekarzy i położne kobietom po porodzie, a także w wieku pomenopauzalnym. Regularne ćwiczenia z kulkami są wskazane, jeśli kobieta mierzy się z takimi problemami jak trudności z trzymaniem moczu, osłabione mięśnie dna miednicy czy opuszczanie się narządów. Dużo pań sięga po nie w momencie, gdy seks przestaje sprawiać im przyjemność. 

W każdym z tych przypadków wytrenowane mięśnie Kegle rozwiążą ten problem. Już 2-3 miesiące treningów z kulkami gejszy pozwoli zauważyć znaczącą różnicę, tym większą, im bardziej wcześnie mięśnie były zwiotczałe. Idealnym rozwiązaniem są kulki progresywne, które pozwalają regulować stopień intensywności ćwiczeń.

Kulki gejszy są także sposobem, by zapobiec w przyszłości takim nieprzyjemnym problemom, jak wypadanie macicy lub pęcherza moczowego. Regularne ćwiczenia ułatwiają również przyszły poród, ale uwaga – ćwiczenia już w trakcie trwającej ciąży lub w połogu to zły pomysł. Mięśnie w tym czasie są już dostatecznie obciążone. Kolejnym przeciwskazaniem do ćwiczeń jest miesiączka oraz infekcje okolic intymnych.

Kulki gejszy to coś więcej niż gadżet erotyczny

Regularne ćwiczenia z kulkami waginalnymi poprawiają jakość doznań, i to zarówno kobiety, jak i jej partnera. A w dodatku, jakby było tego mało, skutecznie zapobiegają kilku nieprzyjemnym schorzeniom w przyszłości. Na co więc jeszcze czekasz? A może regularnie trenujesz z kulkami? Podziel się w komentarzu swoją opinią!

Dodaj komentarz