Pierścień erekcyjny jak i po co używać
Seksowne porady

Pierścienie erekcyjne – po co są i jak je stosować.

Erekcja to niezwykle istotny temat dla wielu mężczyzn, a kłopoty z nią przyprawiają wielu panów o ból głowy. Istnieje wiele sposobów na wywołanie lub podtrzymanie/przedłużenie erekcji. Jednym z nich są pierścienie erekcyjne, o których dziś Wam trochę opowiemy.

Pierścienie erekcyjne inaczej zwane pierścieniami na penisa lub z angielskiego cock ring to małe obręcze, które mężczyzna zakłada na trzon penisa lub penisa wraz z jądrami. Można je stosować dla wydłużenia erekcji, wzmocnienia doznań podczas stosunku lub masturbacji oraz dla dodatkowej stymulacji partnerki, w przypadku pierścieni na penisa z opcją wibracji.

Rodzaje pierścieni erekcyjnych

  • elastyczne wykonane z rozciągliwego silikonu, które łatwo rozciągnąć i nałożyć na penisa i jądra
  • nieelastyczne wykonane ze stali nierdzewnej lub innych twardszych materiałów
  • wibrujące czyli elastyczny pierścień erekcyjny z małą, wibrującą nakładką, który można używać by dodatkowo stymulować łechtaczkę partnerki podczas stosunku
  • regulowane czyli tzw. lasso erekcyjne to pierścienie gdzie indywidualnie można dobrać obwód ringu i dostosować jego obwód do własnych preferencji
  • na jądra i penisa czyli ring, który zakładany jest także na mosznę w celu stymulacji męskich jąder
Wibrujący pierścień erekcyjny

Po co stosować pierścień na penisa?

Pierścienie erekcyjne to nie wynalazek XXI wieku, gdyż były stosowane już w starożytności. Wykonywano je z powiek zwierząt hodowlanych np. kóz. Obecnie stosowane są w celu wydłużenia erekcji, są więc jednym ze sposobów na radzenie sobie z problemami z erekcją. Podczas wzwodu do znajdujących się w penisie ciał jamistych napływa zwiększona ilość krwi, a pierścień nałożony na podstawę penisa zatrzymuję tą krew, aby nie odpłynęła, dzięki czemu członek może być dłużej we wzwodzie. Należy pamiętać, że ring może przedłużyć czas wzwodu, nie jest jednak narzędziem, które samo w sobie tą erekcję wywoła.

Stalowy ring na penisa jak stosować

Jak dobrać rozmiar pierścienia erekcyjnego?

Jeśli chcesz dobrze dobrać rozmiar pierścienia do swojego penisa musisz dowiedzieć się jaką ma średnicę. W tym celu przygotuj kawałek sznurka i podczas wzwodu zmierz obwód swojego penisa tuż przy ciele, a jeżeli planujesz kupić ringa na jądra i penisa zmierz sznurkiem obwód zarówno członka jak i jąder także przy samym ciele. Sznurek powinien swobodnie przylegać, nie powodując dyskomfortu. Zaznaczoną na sznurku miarę odczytaj za pomocą miarki. Następnie podziel wynik przez wielkość Pi czyli 3,14, a otrzymana wielkość to średnica Twojego penisa. Aby upewnić się, że wynik jest wiarygodny dokonaj pomiarów kilka razy w ciągu dnia i wybierz największą średnicę spośród swoich pomiarów.

Regulowany pierścień erekcyjny jak zakładać

Jak używać ringa na penisa?

Pamiętaj, że każda przyjemność, nawet ta erotyczna powinna być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego dobranie odpowiedniej średnicy ringa na penisa jest podstawą. Powinieneś również pamiętać o stosowaniu odpowiedniego nawilżenia podczas zakładania penisa, szczególnie tego nierozciągliwego np. ze stali nierdzewnej. Zastosowanie lubrykantu na bazie wody ułatwi nasunięcie gadżetu oraz zapobiegnie otarciom. Jeśli używasz pierścienia na penisa pierwszy raz załóż go na początek na 10 minut, aby penis przyzwyczaił się do ucisku. Przy kolejnych aplikacjach pilnuj, aby czas nie był dłuższy niż 20 minut. Przed kolejnym założeniem ringu na penisa odczekaj minimum godzinę, nigdy też nie zasypiaj z założonym pierścieniem, gdyż może dojść do silnego niedokrwienia prącia.

Podwójny pierścień erekcyjny na jądra i penisa

Gdy zauważysz, że penis zmienia kolor, jego kolor staje się dużo bardziej intensywny lub odwrotnie, zaczyna sinieć lub odczuwasz ból – jak najszybciej ściągnij ring z penisa. Pomysł również o zgoleniu owłosienia wokół trzonu penisa i jąder, aby zminimalizować ból spowodowany wyszarpywaniem owłosienia w delikatnym miejscu.

Ringu na penisa nie należy stosować jeśli cierpisz lub chorujesz na:

  • cukrzycę
  • anemię
  • choroby z układem krążenia
  • zakrzepicę

Dodaj komentarz