Czy jesteś sapioseksualny
Seks słowniczek,  Seksualizm

Czy jesteś sapioseksualny?

Sapioseksualny, to modne ostatnio słowo, ale cóż oznacza to pojęcie? Termin sapioseksualizm pochodzi od łac. sapio czyli rozumie. Osoby sapioseksualne poszukują atrakcyjnych wizualnie partnerów, ale przede wszystkim stawiają na inteligencję, oczytanie i umiejętność prowadzenia ciekawej rozmowy.

Osoby sapioseksualne same często mają wysoki poziom inteligencji i poszukują partnerów, z którymi połączy ich niesamowita więź, przede wszystkim na poziomie intelektualnym. Takie połączenie umysłów pozwala na budowanie relacji opartej na czymś znacznie silniejszym niż pociąg fizyczny, jednak znalezienie odpowiedniego partnera sapio jest czasochłonne i wymaga dużych pokładów częstotliwości.

Często osoby sapioseksualne postrzegane są jako aroganckie i zarozumiałe. Nic bardziej mylnego. Po prostu wiedzą kogo szukają i pociągą ich bardziej wiedza i to jak druga osoba potrafi uwodzić słowem niż dobra materialne jakie posiada ich partner.

Jakimi kochankami są osoby sapioseksualne?

Zmysłowymi i pełnymi finezji, gdyż potrafią prowadzić naprawdę długą grę wstępną opartą np. na grze słów i flirtowaniu. Osobę sapioseksualną inteligentna rozmowa doprowadza do stanu silnego podniecenia podobnie jak innych czerwona bielizna czy umięśniony tors. I niekoniecznie chodzi o recytowanie matematycznych wzorów, bardziej o grę słów dobraną do preferencji partnera.

Sapioseksualny singiel

Kobiety sapioseksualne wolą używać poczekać na odpowiedniego partnera niż spotykać się z pierwszym lepszym osobnikiem płci brzyskiej. O zadowolenie dbają wtedy same używając wyrafinowanych gadżetów erotycznych tj. masażer łechtaczki czy masażer punktu G. Panowie zaś dla rozładowania napięcia wybierają ekskluzywne masturbatory lub filmy erotyczne, ale te z wyższej półki.

 

Dodaj komentarz