ananas a smak spermy
Fakty i Mity,  Seksowne porady

Sok z ananasa a nasienie – prawda czy mit?

Chyba jedna z najczęściej powtarzających się porad w sprawach seksu to stare powiedzenie: „Po ananasie słodki smak ma się”. Czy naprawdę dieta może zmienić smak spermy? Co zrobić, żeby nasienie lepiej smakowało?

Sok z ananasa a nasienie — czy to naprawdę działa?

Niestety musimy rozczarować wszystkich Panów — sok z ananasa na spermę to mit. Chociaż dieta może wpłynąć w jakimś stopniu na smak nasienia, to jednak nie jest to aż tak drastyczna zmiana, jak obiecują internetowe poradniki. Na pewno samo jedzenie ananasa czy picie soku ananasowego nie wystarczy, jeśli dieta oraz aktywność fizyczna pozostawia wiele do życzenia.

Co poprawia smak spermy?

Na smak nasienia w decydującej mierze wpływa tryb życia oraz stan zdrowia. Im zdrowiej żyjemy i w im lepszym stanie jest nasze ciało, tym samym smak spermy jest łagodniejszy. 

Jeśli więc chcesz, by Twoja partnerka chętniej zgadzała się na seks oralny z finałem w ustach, postaraj się przestrzegać tych kilku zasad:

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Im bardziej odwodniony organizm, tym intensywniej smakuje i pachnie sperma.

Zadbaj o dietę

Odżywiaj się w sposób zrównoważony, ale postaraj się unikać produktów zawierających dużo siarki (np. kapusta czy kalafior) lub o intensywnym smaku jak cebula czy czosnek. Unikaj też czerwonego mięsa i fast-foodów. Na smak negatywnie może wpłynąć również spożywanie dużej ilości nabiału (nasienie jest bardziej słone). 

Ograniczaj używki

Mamy tu na myśli w szczególności kawę, alkohol, narkotyki i papierosy. To one w dużej mierze są odpowiedzialne za charakterystyczny, gorzki posmak.

Regularnie uprawiaj sport

Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie. Zwiększa również libido, poprawia jakość życia seksualnego oraz sprawia, że sperma ma łagodniejszy smak.

Opcjonalnie: włącz suplementy

Jeśli wszystkie pozostałe punkty masz odhaczone, dopiero wtedy możesz pomyśleć o dodatkowym kroku, jak spożywanie produktów poprawiających jakość spermy. Do najczęściej polecanych należy oczywiście ananas, ale również cynamon, żurawinę, morele, cytrusy lub jagody.

Podsumowanie

Włączenie powyższych rad w życie nie tylko poprawi jakość i smak spermy, ale wpłynie pozytywnie na zdrowie i jakość życia, dlatego warto spróbować się do nich zastosować.

Dodaj komentarz