akcesoria bdsm
Seksowne porady

Poradnik dla początkujących w BDSM: metody dominacji i podporządkowania

O BDSM zrobiło się głośniej za sprawą bestsellera E. L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Wtedy wiele osób nie tylko po raz pierwszy sięgnęło po erotyki, ale także dowiedziało się, na czym polega gra w dominację i uległość. W książce i filmie seks BDSM oraz związana z nim relacja zostały ukazane w dość uproszczony sposób. O czym warto wiedzieć, jeśli chcemy wzbogacić nasze życie seksualne i wprowadzić kilka elementów BDSM do naszej sypialni?

Różne scenariusze BDSM do wyboru

Pierwsze, o czym warto wiedzieć, to fakt, że samo pojęcie BDSM (= bondage and discipline, domination and submission, sadism and masochism) jest bardzo szerokie i zawiera w sobie różne praktyki seksualne. Jednak najczęściej łączymy je z właśnie z dominacją i uległością. Niezależnie od tego, które fantazje seksualne zdecydujemy się wcielić w życie, podstawą jest wyraźna zgoda obu stron i jasne nakreślenie granic. W seksie BDSM warto ustalić wszystko wystarczająco wcześniej, by partnerzy mogli sobie to przemyśleć i odpowiednio się przygotować. Kolejnym ważnym krokiem jest ustalenie hasła bezpieczeństwa, które musi być bezwarunkowo uszanowane przez drugą osobą.

Dla wielu osób różnica pomiędzy dominacją a dyscypliną może na początku nie być zbyt widoczna. Dominacja opiera się na zasadzie, że osoba dominująca oczekuje natychmiastowego realizowania swoich poleceń. Z kolei dyscyplina polega na tym, że strona, która gra rolę osoby uległej, musi stosować się do ustalonych wcześniej zasad i nakazów. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, za niezastosowanie się do poleceń, grozi kara.

Jakie rodzaje dominacji spotykamy w seksie BDSM?

Czujecie, że seks BDSM jest czymś dla Was – Twój partner chce dominacji lub Ty fantazjujesz o odgrywaniu uległej kobiety? Warto dowiedzieć się na początek, jakie możliwe scenariusze BDSM mamy do odegrania.

seks bdsm

Uległy partner może zostać zdominowany na następujące sposoby:

Dominacja słowna

Osoba dominująca wydziela rozkazy i zachowuje się we władczy sposób. Czasem wymaga także określonych zwrotów, które osoba uległa ma mówić.

Dominacja fizyczna

Ta forma dominacji polega na sprawianiu siłą partnera/partnerki do robienia pewnych rzeczy, jeśli nie wykonuje poleceń słownych. W żadnym razie nie chodzi o sprawianie bólu drugiej osobie. Bardziej o pokierowaniu nią w ten sposób, by dostosowała się do naszych komend, z wykorzystaniem przewagi fizycznej.

Dominacja psychiczna

Najbardziej subtelny rodzaj sprawowania kontroli. Wymaga dobrej znajomości ludzkiej psychiki, która pozwala nam pokierować drugą osobą według naszej woli, wykorzystując odpowiednie słowa lub zachowania.

Pierwsze kroki w seksie BDSM

Dominacja nie zawsze ogranicza się do sfery łóżkowej. Jeśli para mieszka razem, dominacja może być również realizowana w życiu codziennym. Wtedy zadaniem osoby uległej jest usługiwanie osobie dominującej, która wpływa bezpośrednio na organizację ich życia.

Jednak jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z BDSM, na początek najlepiej spróbować od takich zachowań seksualnych jak wiązanie. Pozwoli to oswoić się ze swoimi odczuciami i zadecydować, czy dominacja/uległość jest czymś dla Was. Do wiązania możecie wykorzystać nie tylko specjalne liny lub pasy BDSM. Równie dobrze jednak nadadzą się przedmioty, które z pewnością macie w domu jak krawat, sznurówki, skakanka lub majtki. Jeśli decydujecie się na kneblowanie, pamiętajcie, że rekwizyt nie może być zbyt mały — grozi to zakrztuszeniem. Idealnie sprawdzą się chusty, majtki, skarpetki lub rajstopy. Jeśli spodoba się Wam seks BDSM w takim wydaniu, wzbogacony o klapsy, to znak, że czas na następny krok.

Dodaj komentarz