lubrykanty nawilżające i rodzaje
Seks słowniczek

Lubrykanty nawilżające i ich rodzaje

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek, że suchość pochwy odebrała wam przyjemność z uprawiania seksu? Lub czy zastanawialiście się jak ułatwić sobie korzystanie z erotycznych zabawek? Odpowiedzią na te oraz wiele podobnych problemów są lubrykanty nawilżające. Wyjaśnienie co to jest oraz jak dobrać odpowiedni dla swoich potrzeb znajdziecie właśnie tutaj.

     Suchość pochwy to problem wielu kobiet, który odbiera radość podczas stosunku oraz znacznie może utrudnić życie. Przyczyn można doszukiwać się w trybie życia, w przyjmowanych lekach, problemach hormonalnych, infekcjach, menopauzie itp. Dolegliwość ta może uprzykrzyć życie nie tylko seksualne. Brak ochoty na seks, zanikające libido wynikające z odczuwanego dyskomfortu, może wpłynąć na nasze relacje z partnerem, poczucie własnej wartości oraz nastawienie do życia. Dobre nawilżenie to nie tylko lepszy seks, zadowolenie i intensywniejsze orgazmy, lecz przede wszystkim nasze zdrowie. Dlatego warto dla poprawy jakości naszego życia zapoznać się z lubrykantami, ich rodzajami oraz właściwościami.

Warto pamiętać o lubrykancie, gdy macie ochotę na seks z zaskoczenia. Zazwyczaj taki seks jest spontaniczny, a gra wstępna jest zbyt krótka, by kobieta mogła odpowiednio się podniecić. Co za tym idzie, wytworzyć odpowiednią ilość nawilżającego śluzu. Wtedy możesz łatwo wspomóc się nawilżającym żelem intymnym wyciągniętym z torebki lub ze schowka w samochodzie.

Co to są lubrykanty nawilżające?

     Lubrykanty nawilżające– żele intymne to substancje nawilżające, które nie tylko zmniejszają tarcie, ale także urozmaicają nasze życie erotyczne i wzbogacają. Mają zastosowanie lecznicze chroniąc pochwę przed urazami i infekcjami; zwiększają poślizg, a poprzez swój zapach oraz smak mogą wzbudzać większe pożądanie. Można je wykorzystywać do masażu, w celu pobudzenia zmysłów, są wskazane w przypadku seksu analnego oraz do seksu z użyciem gadżetów erotycznych.

     Lubrykanty nawilżające różnią się między sobą składem, przeznaczeniem, właściwościami. Ponieważ przeznaczone są do najbardziej intymnych miejsc należy zwrócić uwagę także na ich pochodzenie. Należy dobierać je tak, aby nie obniżały skuteczności prezerwatyw oraz nie niszczyły materiałów, z których wykonane są gadżety erotyczne. Nie bez znaczenia jest także ich opakowanie. Najczęściej spotykane są buteleczki z pompką, która pozwala na łatwiejsze i bardziej higieniczne korzystanie.

Rodzaje lubrykantów nawilżających ze względu na skład

     Lubrykanty na bazie wody to najbardziej delikatne i naturalne środki. Nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii, dodatkowo mogą zawierać składniki nawilżające i regenerujące. Ponadto dobrze się zmywają i nie pozostawiają śladów. Nie ma przeciwskazań, aby bezpiecznie stosować je z lateksowymi gumkami i zabawkami erotycznymi. Wśród nich na rynku odnaleźć można także produkty hipoalergiczne o prostszym składzie, bez substancji zapachowych, smakowych, konserwantów i barwników.

     Innym rodzajem lubrykantów są te na bazie silikonu, dużo bardziej śliskie i bardziej nawilżające. Nie rozpuszczają się w wodzie, więc są trudniej zmywalne, za to można je wykorzystywać w warunkach wodnych.  Częściej wykorzystuje się je do seksu analnego. Należy pamiętać, aby nie łączyć ich razem z gadżetami erotycznymi z silikonu, gdyż mogą je uszkodzić.

Lubrykanty nawilżające ze względu na ich przeznaczenie:

żele intymne stymulujące, które poprzez swoje działanie chłodzące, rozgrzewające, wywołujące mrowienie skóry, uwrażliwiają okolice intymne pozwalając łatwiej osiągnąć orgazm i przedłużyć doznania

żele intymne łagodzące, zapobiegające infekcjom, działające przeciwzapalnie, w swoim składzie mogą zawierać takie składniki jak aloes, rumianek, len

lubrykanty smakowe i zapachowe, wzbogacone najczęściej nutą owocową, idealnie nadają się do seksu oralnego, a także mogą być wykorzystywane podczas masażu

– lubrykanty wspomagające zapłodnienie zawierają substancje, które przedłużają żywotność i ruchliwość plemników      Jak widać szeroki wybór lubrykantów oferowanych na rynku pozwala na doskonałe dopasowanie produktu odpowiedniego dla swoich potrzeb i preferencji, tak aby w sposób bezpieczny i komfortowy uprzyjemnić sobie łóżkowe igraszki.

Dodaj komentarz